Akustické podhledy

Akustické podhledy jsou vhodným doplňkem stěnových akustických obkladů. V mnoha případech (např. v kancelářích, chodbách, tělocvičnách, výrobních halách apod.) ani není možné materiál pohlcující zvuk na jiné místo umístit. V současné době jsou nejvíce používány minerální kazetové podhledy, jichž je na trhu značné množství. Naše firma přednostně používá vysoce kvalitní podhledy švédské firmy Ecophon. Nicméně do podhledu lze použít i dřevěné prvky a kazety, sádrokarton, tahokov, štěrbinové konstrukce apod.

Podhledy můžeme navrhnout jednak jako vysoce pohltivé, a to zejména pro snížení doby dozvuku v místnosti, jednak jako zvukoizolační především za účelem zvýšení vzduchové a kročejové neprůzvučnosti.

Obr. 1 ukazuje kombinaci stěnového obkladu s minerálním podhledem ve studiu Sounbox (zde jsou součástí podhledu i rezonátory pohlcující nízké frekvence, osvětlení, vzduchotechnika), na obr. 2 je kazetový dřevěný dýhovaný podhled v zámeckém Skleníku v Boskovicích, jež je tvořen kmitacími panely a perforovanými deskami v rastru 1 × 1 m, na obr. 3 jde o kombinovaný podhled z kmitacích panelů a minerálních panelů v poslechové místnosti.

Nušlova 65/V, 377 01, Jindřichův Hradec, 603 242 319, fax: 384 361 176, info@ava-jh.cz